Skandynawski styl wnętrza – co go charakteryzuje?

Styl skandynawski powstał pod koniec XIX wieku. Była to odpowiedź na rewolucję przemysłową. Styl charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i praktycznością. Styl skandynawski wywarł wpływ na wiele różnych dziedzin, takich jak architektura, projektowanie wnętrz, moda i projektowanie graficzne.

Co to jest styl skandynawski?

Styl skandynawski to termin odnoszący się do wzornictwa i architektury krajów skandynawskich. Pochodzi od starożytnych Norsmenów, którzy żyli w Skandynawii w epoce Wikingów. Skandynawia słynie z czystych, wypełnionych światłem wnętrz. Industrialne akcenty, takie jak odsłonięte betonowe sufity i dichromatyczne dzieła sztuki, są współczesne i wyróżniają ten styl spośród innych na świecie. Masywne okna sięgające od podłogi do sufitu dają również gościom ogromne poczucie otwartości i przewiewnej przestrzeni.

Meble skandynawskie – co je wyróżnia?

Skandynawia produkuje wiele mebli rozpoznawalnych na całym świecie. Meble skandynawskie często charakteryzują się prostotą, nowoczesnością i minimalistycznym designem. Może być również wykonany z drewna, metalu, szkła i kamienia.

Meble skandynawskie

Kolory, które królują w stylu skandynawskim

Skandynawowie mają zwykle stonowaną kolorystykę i często wybierają jasne kolory, które kontrastują z neutralnymi paletami. Kolory takie jak te wymienione powyżej są popularne, ponieważ pasują do ich stylu i przemawiają do wielu osób.

Skandynawskie domy i wnętrza wykorzystują kolory tradycyjnie kojarzone z ich naturalnym środowiskiem. Ponieważ klimat w Skandynawii jest stosunkowo łagodny, tradycyjne domy i wystrój opierają się głównie na cieple, a nie na temperaturze

Gdzie powstał styl skandynawski?

Styl skandynawski to termin używany do opisania trendu w modzie, który pojawił się w Skandynawii. Noszony był od dawna, ale popularność zyskała dopiero na początku XX wieku. Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Często występuje w ciemnych kolorach, takich jak czarny, granatowy, ciemnozielony i ciemnobrązowy. Styl charakteryzuje się również niewielką ilością faktury w postaci nadruków lub wzorów. Historia stylu skandynawskiego sięga czasów, gdy królowa Małgorzata II zaczęła nosić czarną pelerynę na ramionach, gdy wykonywała swoje codzienne zadania w Danii w latach 60. XX wieku.

Comments are closed.