Deska sedesowa jak dobrać idealną do łazienki?

Na pozór dosyć łatwym zadaniem może się wydawać wybór deski sedesowej. Trzeba jednak pamiętać, że na komfort korzystania  toalety ma wpływ jej odpowiednie dopasowanie. Deski sedesowe dostępne są w różnych kolorach, kształtach oraz rozmiarach. Jednak nie każda deska pasuje do każdej muszli klozetowej, dlatego wybór powinien być przemyślany.

Deska sedesowa jak dobrać odpowiednią?

Planując zakup deski do WC, trzeba najpierw określić jej wymiary. Kluczową kwestią jest rozstaw zawiasów, które służą do zamontowania sedesu. Zdecydowana większość modeli jest wyposażona w regulację poprzez śruby, które łączą deskę z muszlą, co może trochę ograniczyć różnice w ich rozstawie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że regulacja może odbywać się nie tylko w poziomie, ale również w pionie. W poziomie można dopasować deskę do szerokości, natomiast w pionie do jej długości. Najbezpieczniej jednak będzie, jeśli sedes będzie dopasowany do wymiarów WC. W tym celu można na kartonie wykonać obrys muszli, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać zakupu. Istotne jest również to, z czego zawiasy są wyprodukowane. Nie jest tajemnicą, że zawiasy metalowe są bardziej wytrzymałe i solidne od plastikowych. Najlepszym wyborem będą te ze stali szlachetnej, które są polecane przez specjalistów.

deska sedesowa

Rodzaje desek sedesowych

Deski też mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego różnią się nie tylko pod względem wizualnym, ale też łatwością utrzymania higieny. Najbardziej popularny jest plastik miękki, który jest też bardzo tani, ale deski wykonane z takiego plastiku nie są odporne na zarysowania. Dodatkowo śruby, które są do nich dołączone w zestawie bardzo szybko się luzują, dlatego użytkowanie deski może sprawić problem. Zdecydowanie lepszym wyborem jest deska sedesowa – jak dobrać odpowiednią to tylko z plastiku twardego, która jest bardziej wytrzymała. Dobrze, jeśli deski są pokryte specjalną warstwą antybakteryjną, która ogranicza zarazki. W zależności od rodzaju muszli klozetowej różny może być kształt i rozmiar deski. W sprzedaży może znaleźć następujące rodzaje desek sedesowych:

– deski klasyczne owalne

– deski czworokątne

– modele o opływowym kształcie.

Comments are closed.