Czym powinna się charakteryzować dobra słuchawka prysznicowa?

Podczas kupowania kabiny prysznicowej zwraca się w największym stopniu uwagę na to, jakiego będzie ona rozmiaru, z jakiego tworzywa będzie wykonana czy też jak otwierać się będą jej drzwiczki. Jak się jednak okazuje, równie ważną sprawą jest to, jak wykonana będzie obecna w niej słuchawka prysznicowa. Powstaje więc bardzo ważne pytanie, a mianowicie, czym się ona powinna charakteryzować i jak wybrać dobry model.

Z jakiego materiału powinna być zrobiona słuchawka do prysznica?

Podstawową sprawą, od której powinno się zacząć wybieranie słuchawki prysznicowe, jest to, z jakiego powinna ona być zrobiona materiału. Dane tworzywo wpływać bowiem będzie na naprawdę wiele cech użytkowych danego modelu.
Na rynku dostać można wiele rozwiązań w tym zakresie, lecz tym zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest wersja plastikowa oraz ze stali nierdzewnej. Czym się one pomiędzy sobą różnią? Słuchawka zrobiona w większości z plastiku cechować się będzie przede wszystkim bardzo niską ceną, lecz również niską wagą. Jest to dla wielu osób spora zaleta, ponieważ ciężkie modele mogą sprawiać spore trudności. Niestety taki plastikowy model ma jedną niezwykle poważną wadę, a mianowicie niską jakość wykonania, a także kiepską trwałość. Często wystarczy tylko raz wypuścić słuchawkę z rąk, aby doszło do jej poważnego uszkodzenia w wyniku uderzenia o podłogę kabiny. Dlatego też o wiele lepszym wyborem będzie model zrobiony ze stali nierdzewnej. Co prawda jest to wersja cięższa i droższa, lecz jednocześnie o wiele mocniejsza i trwalsza.

Tryby pracy

Kolejną bardzo ważną sprawą, o które koniecznie należy pamiętać, gdy kupuje się taki sprzęt, jest to, czy będzie to model jednofunkcyjny, czy też wielofunkcyjny. Co to dokładnie oznacza?
Jeśli wybierze się (taki model) słuchawkę z jedną funkcją, będzie ona miała tylko jeden tryb natrysku. Taka wersja dla większości użytkowników jest najzupełniej wystarczająca. Jeśli jednak chce się mieć model nieco bardziej zaawansowany, który będzie w stanie natryskiwać wodę na kilka sposobów, należy wybrać wersję wielofunkcyjną, która rzecz jasna jest droższa.

Comments are closed.