Parawan nawannowy – czy to dobre rozwiązanie?

Wiele osób uwielbia kąpiele w wannie, ale na co dzień woli brać szybkie prysznice. W takich przypadkach warto inwestować w parawany nawannowe, które zamieniają zwyczajną wannę w kabinę prysznicową. Wyjaśniamy, dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie.

Parawany nawannowe – najważniejsze informacje

Główny cel montażu opisywanego rodzaju parawanów to zabezpieczanie łazienki przed wylewaniem się wody podczas korzystania z prysznica. Dzięki temu posiadacze wanien mogą się czuć jakby korzystali z klasycznej kabiny prysznicowej. Parawany nawannowe sprawiają, że branie prysznica na stojącą nie wiąże się z konieczności późniejszego wycierania łazienkowej podłogi oraz znajdujących się tam elementów wyposażenia. Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu sprawdzą się we wszystkich łazienkach, nawet w tych o bardzo małym metrażu, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Ponadto, ze względu na swoje walory estetyczne stanowią ciekawy element dekoracyjny w łazience. Ważne aby zostały dobrane do zastosowanego stylu aranżacyjnego. Tworząc harmonie ze znajdującymi się tam elementami wyposażenia i kolorami gwarantują bardzo ciekawy efekt wizualny.

parawan nawannowy

Parawan nawannowy – zalety

Parawany nawannowe lazienka-rea.com.pl, to praktyczne dodatki o wielu zaletach. Pierwsza z nich to wspomniana ochrona łazienki przed zalewaniem wodą. Dzięki temu wzięcie szybkiego prysznica po pracy nie będzie stanowić żadnego problemu. Inne zalety takich parawanów to między innymi:

  • oszczędność – montaż parawanu stanowi o wiele tańszą alternatywę dla zakupu kabiny prysznicowej.
  • wysokie walory estetyczne – modernistyczne parawany odznaczają się ciekawym wyglądem i stanowią praktyczną dekoracje w łazienkach.
  • mnogość wyboru – występują w wielu kolorach, kształtach i wielkościach, dzięki czemu każdy znajdzie model odpowiadający jego potrzebom.
  • łatwość pielęgnacji – mycie takich parawanów nie sprawia kłopotu i zajmuje znacznie mniej czasu niż codzienne wycieranie wody z łazienkowych płytek i ochlapanych elementów wyposażenia.

Comments are closed.