Jak wybrać odpowiednią oprawę oświetleniową i źródło zasilania do łazienki?

Musisz wziąć pod uwagę rodzaj oświetlenia, źródło zasilania i inne funkcje, które chcesz mieć w swojej łazience. Mając do wyboru tak wiele opcji oświetlenia, możesz wybrać oprawę, która zaoszczędzi trochę pieniędzy. Świetlówki cieszą się popularnością od dłuższego czasu ze względu na ich trwałość i łatwe koszty eksploatacji. Lampy LED stają się obecnie coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą tej ekologicznej opcji. Ludzie spędzają dużo czasu w łazience i ważne jest, aby wszyscy, którzy będą z niej korzystać, mogli to robić w poczuciu komfortu.

Jakie są opcje oświetlenia łazienki?

Istnieje wiele sposobów na zastosowanie oświetlenia w łazience. Jedną z opcji jest znalezienie oprawy do przestrzeni, którą chcesz oświetlić i zainstalowanie jej za pomocą żarówki, którą lubisz. Żarówki i oprawy fluorescencyjne są zwykle używane do oświetlania łazienek, podczas gdy oprawa LED jest bardziej wszechstronna i praktyczna niż inne źródła światła, ponieważ ma dłuższą żywotność i mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi. Niektóre popularne pomysły na oświetlenie łazienki obejmują oświetlenie podszafkowe, oświetlenie wpuszczane, kinkiety ścienne i oświetlenie zadaniowe.

oświetlenie do łazienki

Lampy łazienkowe warte uwagi

Łazienka to przestrzeń, w której spędzamy większość czasu. Ważne, aby była jak najbardziej funkcjonalna i wygodna. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie bezprzewodowych reflektorów punktowych, które zapewnią światło w dowolnym rogu lub miejscu łazienki.

W łazience jest wiele różnych rodzajów opraw oświetleniowych, ale niektóre typy, takie jak oświetlenie górne i oświetlenie szynowe, sprawdzają się wielokrotnie. Te oprawy zapewniają miękkie oświetlenie, które robi różnicę w Twojej przestrzeni.

Parametry techniczne oświetlenia do łazienki

Parametry techniczne oświetlenia łazienkowego to IP21, IP44, IP65. Kody te wskazują pewien poziom ochrony oprawy. IP21, które nie jest chronione przed wodą i kurzem. IP44, który jest chroniony. I ostatni rodzaj oświetlenia, IP65, który jest odporny zarówno na wodę, kurz jak i cząsteczki o średnicy jednego milimetra.

Comments are closed.