Jak wybrać dobrą baterię kuchenną?

Bateria kuchenna to bezsprzecznie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w tym pomieszczeniu. Bez niej nie byłby możliwy bieżący dostęp do wody, która podczas gotowania, lecz również w trakcie sprzątania po jedzeniu jest podstawą. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka informacji na temat tego, jak powinno się wybierać kuchenne baterie. Na jakie sprawy warto zwracać uwagę?

Jaki model wybrać?

Najważniejszą sprawą podczas wybierania baterii kuchennej jest oczywiście to, jaki konkretnie rodzaj planuje się kupić. Na rynku dostępne są różne warianty, jeśli chodzi o miejsce i sposób jej zamocowania.
Jaki jest najtańszy i najpowszechniejszy model? Nie da się ukryć, że takim właśnie rozwiązaniem jest bateria stojąca. Umieszczana jest zawsze w blacie przy zlewozmywaku. Jest to wygodne do podłączenia rozwiązanie, ponieważ przyłącza ciepłej i zimnej wody znajdują się bezpośrednio pod blatem.
Innego rodzaju ciekawym pomysłem jest wersja ścienna. Dzięki niej można zwolnić nieco miejsca pod zlewozmywakiem, ponieważ znikną z tamtego miejsca przyłącza wody. Obecne będą oczywiście w ścianie i będą zupełnie niewidoczne. Wiedzieć jednak trzeba, że montaż takiej baterii jest utrudniony, a więc i droższy.

Czy bateria musi być dobrana pod zlew?

Kolejną niezwykle istotną sprawą związaną z kupowaniem baterii kuchennej ze sklepu internetowego Łazienka Rea jest to, aby była ona dobrze dobrana pod kątem zlewu. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, co niestety kończy się wieloma problemami. Przykładowo, jeśli bateria okaże się za niska i będzie umieszczona w głębi zlewu, wtedy niemożliwe stanie się wygodne mycie naczyń. Z drugiej jednak strony, jeśli bateria będzie za wysoko umieszczona, wtedy włączenie wody spowoduje silne chlapanie jej po całym blacie. Rzecz jasna prowadzić to będzie do dużych kłopotów i spadku komfortu użytkowania takiego modelu.
Jak można uniknąć takich nieprzyjemności w zakresie wybierania baterii kuchennej? Oczywiście najprostszym rozwiązaniem będzie kupowanie obu tych elementów razem i najlepiej w zestawie.

Comments are closed.